OTTELUTULOKSIA

30.11.2021

HÄMEENLINNA N2 

Jatko-ottelut (sijat 35-65):

To 4.11. 19:15 PuMa N3 - Hämeenlinna N2  3-0(27-25, 25-16, 25-11)

Su 21.11  18:30 Hämeenlinna N2 - NALE 4  2-3(16-25, 25-13, 25-22, 18-25, 9-15)

Ti 23.11. 19:30 Hämeenlinna N2 - PuMa N3  1-3(12-25, 25-17, 20-25, 16-25)

Ti 30.11. 18:45 NALE 4 - Hämeenlinna N2  3-0(25-17, 25-15, 25-15)

Ti 7.12. 19:30  Hämeenlinna N2 - Hämeenlinna Juniorit N2  Loimua-Areena

Ke 15.12. 19:00 Hämeenlinna Juniorit N2 - Hämeenlinna N2  Loimua-Areena

*

Alkulohkon tulokset:

La 25.9. BV - Hämeenlinna N2  3-0(25-23, 25-19, 25-14)

Su 3.10. Hämeenlinna N2 - Light's Ladies  0-3(14-25, 13-25, 17-25)

Ti 5.10. Hämeenlinna N2 - Salpis  0-3(13-25, 11-25, 14-25)

Ti 12.10. Hämeenlinna N2 - BV  1-3(25-14, 15-25, 18-25, 20-25)

Su 24.10. Light's Ladies - Hämeenlinna N2  3-0(25-7, 25-13, 25-11)

Su 31.10. Salpis - Hämeenlinna N2  3-0(25-7, 25-15, 25-10)

***

HÄMEENLINNA JUNIORIT N2

Jatko-ottelut (sijat 35-65):

Ke 10.11. 19:00 Hämeenlinna Juniorit N2 - Puma N3  3-0(25-16, 25-16, 25-23)

Su 21.11. 13:30 Hämeenlinna Juniorit N2 - NALE 4  1-3(25-20, 14-25, 25-27, 18-25)

To 2.12. 19:15 PuMa N3 - Hämeenlinna Juniorit N2  Lehto Areena

Ti 7.12. 19:30 Hämeenlinna N2 - Hämeenlinna Juniorit N2  Loimua-Areena

Ke 15.12. 19:00 Hämeenlinna Juniorit N2 - Hämeenlinna N2  Loimua-Areena

Su 19.12. 14:30 NALE 4 - Hämeenlinna Juniorit N2  Töölön kisahalli

*

Alkulohkon tulokset:

To 30.9. PuMa N2 - Hämeenlinna Juniorit N2  3-0(25-17, 25-21, 25-20)

Su 3.10. Hämeenlinna Juniorit N2 - VanLe N1  3-1(25-12, 18-25, 25-16, 25-18)

Su 10.10. Hämeenlinna Juniorit N2 - TAPANILAN ERÄ N1  1-3(15-25, 25-21, 22-25, 16-25)

Su 17.10. Hämeenlinna Juniorit N2 - PuMa N2  0-3(18-25, 17-25, 16-25)

Su 24.10. VanLe N1 - Hämeenlinna Juniorit N2  0-3(20-25, 18-25, 17-25)

Su 31.10. TAPANILAN ERÄ N1 - Hämeenlinna Juniorit N2  3-2(23-25, 20-25, 25-23, 25-16, 15-8)

***

A-TYTÖT

La 16.10. OrPo A1 - HML Oran 2-1(25-12, 21-25, 15-9)          

La 16.10. HML Oran - Lempo  0-2(18-25, 15-25)                      

La 16.10. YlöR - HML Oran 2-0(25-17, 25-22)

 

La 6.11. HML Oran – Jankko 2-0(29-27, 25-22)              

La 6.11. NarPa - HML Oran 2-0(26-24, 25-21)               

La 6.11. HML Oran - OrPo A2 2-0(25-15, 25-20)

La 27.11. Loimu BT - HML Oran 1-2(20-25, 25-18, 19-25)
La 27.11. HML Oran - OrPo A2 3-0(25-10, 25-18, 25-20)
La 27.11. OrPo A2 - Loimu BT 2-1(25-23, 25-14, 18-25)

Seuraava turnaus 18.12.2021 (KaLe)

***

B-TYTÖT

La 9.10. HML Oran – EuRa 2-0(25-9, 25-16)   

La 9.10. YlöR - HML Oran 0-2(10-25, 13-25)  

La 9.10. LPK 07 - HML Oran 0-2(9-25, 17-25)

 

La 30.10. Kataja - HML Oran 2-0(25-13, 25-19)              

La 30.10. HML Oran - Lempo B 1-2(25-21, 18-25, 14-16)                        

La 30.10. HML Oran - OrPo B1 0-2(18-25, 23-25)

 

La 20.11. HML Oran – Sopa 2-0(25-20, 25-13)

La 20.11. Jankko1 - HML Oran 0-2(14-25, 16-25)

La 20.11. HML Oran - PuMa B2 2-0(25-21, 25-6)

Seuraava turnaus 11.12 (Kuopio)

*

La 9.10. HML Must – VilTä 2-0(25-11, 25-21)

La 9.10. OrPo B2 - HML Must 2-1(19-25, 25-17, 15-7)             

La 9.10. YPa - HML Must 1-2(20-25, 25-13, 8-15)

 

La 30.10. HML Must - LPK 07 1-2(26-24, 21-25, 10-15)

La 30.10. VilTäC1 - HML Must 2-0(25-23, 25-20)           

La 30.10. HML Must – Sopa 0-2(21-25, 20-25)

 

La 20.11. HML Must – VilTä 2-0(25-18, 25-21)

La 20.11. KaLe - HML Must 0-2(25-27, 18-25)

La 20.11. YlöR - HML Must 1-2(13-25, 25-21, 13-15)

Seuraava turnaus 12.12 (Kangasala)

***

C-TYTÖT

La 2.10. LPK - HML Oran 2-0(25-9, 25-5)         

La 2.10. HML Oran - OrPo C2 2-0(25-14, 25-19)                        

La 2.10. VilTäc1 - HML Oran 0-2(19-25, 19-25)             

             

La 23.10. Jankko1 - HML Oran 2-1(17-25, 25-13, 15-8)                            

La 23.10. HML Oran - PeSisuC1 1-2(25-19, 16-25, 6-15)                          

La 23.10. Loimu - HML Oran 1-2(25-17, 18-25, 11-15)

 

La 13.11. HML Oran - Lempo C1 1-2(13-25, 25-23, 6-15)

La 13.11. OrPo C1 - HML Oran 2-0(26-24, 25-21)

La 13.11. HML Oran - Tuplat 2-0(25-10, 25-12)

Seuraava turnaus 4.12 (Pieksämäki)

*

La 2.10. HML Must – Ketut 2-0(25-11, 25-9) 

La 2.10. VU - HML Must 2-1(19-25, 25-23, 15-8)                       

La 2.10. HML Must – Sopa 0-2(9-25, 3-25)

 

La 23.10. HML Must – VirtVe 0-2(21-25, 6-25)              

La 23.10. YlöR C2 - HML Must 2-0(25-22, 25-22)           

La 23.10. YPa - HML Must 2-0(27-25, 25-19)

 

La 13.11. Jankko2 - HML Must 0-2(23-25, 14-25)

La 13.11. HML Must - KoKa 0-2(10-25, 23-25)

La 13.11. Astrum W - HML Must 2-0(25-21, 25-17)

Seuraava turnaus 5.12 (Nummikeskus, Hämeenlinna)

***

D-TYTÖT

Su 31.10. LPK Tulikärpäset - HML Oranssi 0-2(3-25, 10-25)

Su 31.10. HML Oranssi - Lempo D-Pinkki 2-0(25-8, 25-10)

Su 31.10. HML Oranssi - Lempo D-Pinkki 2-0(25-8, 25-22)

Su 31.10. LPK Muumit - HML Oranssi 0-2(7-25, 6-25)

 

La 20.11. HML Oranssi - Lempo DT09 Musta 2-0(25-5, 25-14)

La 20.11. LPK Tulikärpäset - HML Oranssi 0-2(10-25, 8-25)

La 20.11. HML Oranssi - Lempo D-Pinkki 2-0(25-13, 25-8)

La 20.11. HML Oranssi - Lempo DT09 Musta 2-0(25-8, 25-12)

Seuraava turnaus 11.12 (Lempäälä)

*

La 30.10. HML Musta - Lempo-Volley Lila 2-0(25-20, 25-19)

La 30.10. LPK Feeniksit - HML Musta 2-0(25-15, 25-14)

La 30.10. HML Musta - YlöR Keltaiset 2-1(20-25, 25-19, 15-11)

La 30.10. YlöR Valkoiset - HML Musta 0-2(17-25, 10-25)

 

La 20.11. HML Musta - Lempo-Volley Lila 2-0(26-24, 25-14)

La 20.11. YlöR Valkoiset - HML Musta 0-2(12-25, 11-25)

La 20.11. HML Musta - YlöR Keltaiset 2-1(17-25, 25-23, 15-8)

La 20.11. LPK Feeniksit - HML Musta 1-2(25-22, 17-25, 10-15)

Seuraava turnaus 11.12 (Jukolan koulu, Hämeenlinna)

*

Su 31.10. HML Valkoinen - Lempo-Volley 0-2(11-25, 15-25)

Su 31.10. LPK Mestarikääpiöt - HML Valkoinen 0-2(14-25, 23-25)

Su 31.10. HML Valkoinen - Pirkat D-blue 2-0(25-19, 25-5)

Su 31.10. Pirkat D-white - HML Valkoinen 0-2(12-25, 24-26)

 

La 20.11. HML Valkoinen - Pirkat D-blue 2-0(25-21, 25-9)

La 20.11. LPK Mestarikääpiöt - HML Valkoinen 0-2(15-25, 18-25)

La 20.11. HML Valkoinen - Lempo-Volley Fuksia 0-2(20-25, 15-25)

La 20.11. Pirkat D-white - HML Valkoinen 0-2(6-25, 11-25)

Seuraava turnaus 11.12 (Lempäälä)

***

E-TYTÖT

La 2.10. HML Oranssi - LTU Stars 1-2(20-25, 25-19, 13-15)

La 2.10. JankkoTähdet - HML Oranssi 0-2(12-25, 16-25)

La 2.10. HML Oranssi – JankkoTimantit 2-1(25-27, 25-21, 15-11)

 

La 6.11. HML Oranssi - LPK Vesikot 2-1(25-27, 25-20, 18-16)

La 6.11. Supi Valkoinen - HML Oranssi 0-2(7-25, 21-25)

La 6.11. Supi Turkoosi - HML Oranssi 0-2(9-25, 16-25)

 

La 27.11. Viesti Leopardit - HML Oranssi     0-2(13-25, 15-25)
La 27.11. HML Oranssi - Sopa Timantit 0-2(14-25, 25-27)
La 27.11. HML Oranssi - VaLePa Punainen 2-0(25-23, 25-20)

Seuraava turnaus xx.xx ()

*

La 2.10. YPa - HML Musta 0-2(12-25, 17-25)

La 2.10. HML Musta - YlöR Pandat 2-0(25-11, 25-9)

La 2.10. YlöR Mäyrät - HML Musta 0-2(11-25, 9-25)

 

La 6.11. HML Musta – Pirkat 2-1(25-16, 23-25, 15-11)

La 6.11. HML Musta - YlöR Seeprat 2-0(25-15, 25-13)

La 6.11. YlöR Pandat - HML Musta 0-2(10-25, 23-25)

 

La 27.11. HML Musta - Pirkat 0-2(11-25, 9-25)
La 27.11. YlöR Seeprat - HML Musta 2-0(25-20, 25-13)
La 27.11. YlöR Mäyrät - HML Musta 2-0(25-11, 25-6)

Seuraava turnaus xx.xx ()

*

La 2.10. YlöR Pandat - HML Valkoinen 0-2(11-25, 22-25)

La 2.10. HML Valkoinen - YlöR Mäyrät 2-0(25-10, 25-16)

La 2.10. HML Valkoinen - YlöR Seeprat 2-0(25-9, 25-17)

 

La 6.11. YlöR Seeprat - HML Valkoinen 0-2(7-25, 10-25)

La 6.11. HML Valkoinen - YPa 2-0(25-16, 25-9)

La 6.11. Pirkat - HML Valkoinen 0-2(11-25, 13-25)

 

La 27.11. YlöR Seeprat - HML Valkoinen     0-2(13-25, 11-25)
La 27.11. HML Valkoinen - YlöR Mäyrät 2-0(25-4, 25-15)
La 27.11. HML Valkoinen - YlöR Pandat 2-0(25-18, 25-16)

Seuraava turnaus xx.xx ()

*

La 2.10. YlöR Seeprat - HML Keltainen 2-0(25-16, 27-25)

La 2.10. HML Keltainen – Ypa 0-2(20-25, 23-25)

La 2.10. HML Keltainen - YlöR Pandat 2-0(25-22, 25-16)

 

La 6.11. Pirkat - HML Keltainen 2-1(25-23, 23-25, 15-10)

La 6.11. HML Keltainen - YlöR Mäyrät 0-2(19-25, 17-25)

La 6.11. YlöR Seeprat - HML Keltainen 2-0(25-12, 26-24)

 

La 27.11. HML Keltainen - YlöR Mäyrät 2-0(25-20, 25-21)
La 27.11. YPa - HML Keltainen 0-2(19-25, 21-25)
La 27.11. Pirkat - HML Keltainen 0-2(14-25, 14-25)

Seuraava turnaus xx.xx ()