OTTELUTULOKSIA

25.1.2022

KEVÄTKAUSI 2021-22

 

A-tytöt: seuraava turnaus 29.1 (Loimaa)

**

B-tytöt: seuraavat turnaukset 12.2

22.1 HML Oranssi - Raju B1 2-1

22.1 HML Oranssi - HaHe 2-1

22.1 HML Musta - YlöR 2-0

22.1 HML Musta - VilTäC1 2-0

22.1 HML Musta - VilTä 2-0

**

C-tytöt: seuraavat turnaukset 5.2 Kuopio, Loimua-Areena, Lempäälä

15.1 HML Oranssi - ViLePa 2-1

15.1 HML Oranssi - Raju C1 2-1

15.1 HML Valkoinen - SoPaD 0-2

15.1 HML Valkoinen - Lempo C3 2-0

15.1 HML Valkoinen - OrPo C3 2-0

15.1 HML Musta - SäkU2 - 0-3

15.1 HML Musta - Jankko2 1-2

**

D-tytöt: seuraavat turnaukset 12.2

23.1 HML Oranssi - Lempo09 3-0

23.1 HML Valkoinen - HML Musta 2-0

23.1 HML Valkoinen - YlöR 0-2

23.1 HML Valkoinen - Lempo 0-2

23.1 HML Musta - HML Valkoinen 0-2

23.1 HML Musta - Lempo 0-2

23.1 HML Musta - YlöR 0-2

**

E-tytöt

**

F-ikäiset

**

 

SYYSKAUSI 2021-22

 

HÄMEENLINNA N2 

Jatko-ottelut (sijat 35-65):

To 4.11. 19:15 PuMa N3 - Hämeenlinna N2  3-0(27-25, 25-16, 25-11)

Su 21.11  18:30 Hämeenlinna N2 - NALE 4  2-3(16-25, 25-13, 25-22, 18-25, 9-15)

Ti 23.11. 19:30 Hämeenlinna N2 - PuMa N3  1-3(12-25, 25-17, 20-25, 16-25)

Ti 30.11. 18:45 NALE 4 - Hämeenlinna N2  3-0(25-17, 25-15, 25-15)

Ti 7.12. 19:30  Hämeenlinna N2 - Hämeenlinna Juniorit N2  1-3(14-25, 22-25, 26-24, 22-25)

Ke 15.12. 19:00 Hämeenlinna Juniorit N2 - Hämeenlinna N2  3-0(25-20, 25-17, 25-15)

***

HÄMEENLINNA JUNIORIT N2

Jatko-ottelut (sijat 35-65):

Ke 10.11. 19:00 Hämeenlinna Juniorit N2 - Puma N3  3-0(25-16, 25-16, 25-23)

Su 21.11. 13:30 Hämeenlinna Juniorit N2 - NALE 4  1-3(25-20, 14-25, 25-27, 18-25)

To 2.12. 19:15 PuMa N3 - Hämeenlinna Juniorit N2  0-3(13-25, 20-25, 18-25)

Ti 7.12. 19:30 Hämeenlinna N2 - Hämeenlinna Juniorit N2  1-3(14-25, 22-25, 26-24, 22-25)

Ke 15.12. 19:00 Hämeenlinna Juniorit N2 - Hämeenlinna N2  3-0(25-20, 25-17, 25-15)

Su 19.12. 14:30 NALE 4 - Hämeenlinna Juniorit N2  Töölön kisahalli

***

A-TYTÖT

La 16.10. OrPo A1 - HML Oran 2-1(25-12, 21-25, 15-9)          

La 16.10. HML Oran - Lempo  0-2(18-25, 15-25)                      

La 16.10. YlöR - HML Oran 2-0(25-17, 25-22)

La 6.11. HML Oran – Jankko 2-0(29-27, 25-22)              

La 6.11. NarPa - HML Oran 2-0(26-24, 25-21)               

La 6.11. HML Oran - OrPo A2 2-0(25-15, 25-20)

La 27.11. Loimu BT - HML Oran 1-2(20-25, 25-18, 19-25)
La 27.11. HML Oran - OrPo A2 3-0(25-10, 25-18, 25-20)
La 27.11. OrPo A2 - Loimu BT 2-1(25-23, 25-14, 18-25)

La 18.12. HML Oran - BV 3-0(25-20, 25-20, 25-18)    
La 18.12. KaLe - HML Oran 2-1(22-25, 25-18, 27-25)

Seuraava turnaus

***

B-TYTÖT

La 9.10. HML Oran – EuRa 2-0(25-9, 25-16)   

La 9.10. YlöR - HML Oran 0-2(10-25, 13-25)  

La 9.10. LPK 07 - HML Oran 0-2(9-25, 17-25)

La 30.10. Kataja - HML Oran 2-0(25-13, 25-19)              

La 30.10. HML Oran - Lempo B 1-2(25-21, 18-25, 14-16)                        

La 30.10. HML Oran - OrPo B1 0-2(18-25, 23-25)

La 20.11. HML Oran – Sopa 2-0(25-20, 25-13)

La 20.11. Jankko1 - HML Oran 0-2(14-25, 16-25)

La 20.11. HML Oran - PuMa B2 2-0(25-21, 25-6)

La 11.12. Lilat - HML Oran 0-2(17-25, 12-25)
La 11.12. HML Oran - PuMa B1 2-0(25-22, 25-9)
La 11.12. PuWo BT1 - HML Oran 1-1(25-20, 9-25)
La 11.12. HML Oran - Salpis 2-0(25-23, 25-9)

Seuraava turnaus 22.1

*

La 9.10. HML Must – VilTä 2-0(25-11, 25-21)

La 9.10. OrPo B2 - HML Must 2-1(19-25, 25-17, 15-7)             

La 9.10. YPa - HML Must 1-2(20-25, 25-13, 8-15)

La 30.10. HML Must - LPK 07 1-2(26-24, 21-25, 10-15)

La 30.10. VilTäC1 - HML Must 2-0(25-23, 25-20)           

La 30.10. HML Must – Sopa 0-2(21-25, 20-25)

La 20.11. HML Must – VilTä 2-0(25-18, 25-21)

La 20.11. KaLe - HML Must 0-2(25-27, 18-25)

La 20.11. YlöR - HML Must 1-2(13-25, 25-21, 13-15)

Su 12.12. YlöR - HML Must 0-2(22-25, 17-25)
Su 12.12. HML Must - LPK 07 0-2(12-25, 24-26)
Su 12.12. YPa - HML Must 2-1(25-20, 23-25, 15-11)

Seuraava turnaus 22.1

***

C-TYTÖT

La 2.10. LPK - HML Oran 2-0(25-9, 25-5)         

La 2.10. HML Oran - OrPo C2 2-0(25-14, 25-19)                        

La 2.10. VilTäc1 - HML Oran 0-2(19-25, 19-25)             

La 23.10. Jankko1 - HML Oran 2-1(17-25, 25-13, 15-8)                            

La 23.10. HML Oran - PeSisuC1 1-2(25-19, 16-25, 6-15)                          

La 23.10. Loimu - HML Oran 1-2(25-17, 18-25, 11-15)

La 13.11. HML Oran - Lempo C1 1-2(13-25, 25-23, 6-15)

La 13.11. OrPo C1 - HML Oran 2-0(26-24, 25-21)

La 13.11. HML Oran - Tuplat 2-0(25-10, 25-12)

La 4.12. OrPo C1 - HML Oran 2-0(25-19, 25-17)
La 4.12. HML Oran - Kelta 2-1(12-25, 25-19, 15-13)
La 4.12. Raju C1 - HML Oran 2-0(25-16, 25-15)

Seuraava turnaus 15.1

*

La 2.10. HML Must – Ketut 2-0(25-11, 25-9) 

La 2.10. VU - HML Must 2-1(19-25, 25-23, 15-8)                       

La 2.10. HML Must – Sopa 0-2(9-25, 3-25)

La 23.10. HML Must – VirtVe 0-2(21-25, 6-25)              

La 23.10. YlöR C2 - HML Must 2-0(25-22, 25-22)           

La 23.10. YPa - HML Must 2-0(27-25, 25-19)

La 13.11. Jankko2 - HML Must 0-2(23-25, 14-25)

La 13.11. HML Must - KoKa 0-2(10-25, 23-25)

La 13.11. Astrum W - HML Must 2-0(25-21, 25-17)

Su 5.12. 10:30 HML Must - Jankko2 2-0(25-21, 25-22)    
Su 5.12. 12:00 LTU C - HML Must 2-0(25-19, 25-12)    
Su 5.12. 13:30 HML Must - PIKE 0-2(15-25, 17-25)

Seuraava turnaus 15.1

***

D-TYTÖT

Su 31.10. LPK Tulikärpäset - HML Oranssi 0-2(3-25, 10-25)

Su 31.10. HML Oranssi - Lempo D-Pinkki 2-0(25-8, 25-10)

Su 31.10. HML Oranssi - Lempo D-Pinkki 2-0(25-8, 25-22)

Su 31.10. LPK Muumit - HML Oranssi 0-2(7-25, 6-25)

La 20.11. HML Oranssi - Lempo DT09 Musta 2-0(25-5, 25-14)

La 20.11. LPK Tulikärpäset - HML Oranssi 0-2(10-25, 8-25)

La 20.11. HML Oranssi - Lempo D-Pinkki 2-0(25-13, 25-8)

La 20.11. HML Oranssi - Lempo DT09 Musta 2-0(25-8, 25-12)

La 11.12. LPK Muumit - HML Oranssi 0-2(5-25, 8-25)
La 11.12. LPK Tulikärpäset - HML Oranssi 0-2(2-25, 11-25)
La 11.12. LPK Muumit - HML Oranssi 0-2(7-25, 13-25)
La 11.12. HML Oranssi - Lempo DT09 Musta 2-0(25-0, 25-0)

Seuraava turnaus

*

La 30.10. HML Musta - Lempo-Volley Lila 2-0(25-20, 25-19)

La 30.10. LPK Feeniksit - HML Musta 2-0(25-15, 25-14)

La 30.10. HML Musta - YlöR Keltaiset 2-1(20-25, 25-19, 15-11)

La 30.10. YlöR Valkoiset - HML Musta 0-2(17-25, 10-25)

La 20.11. HML Musta - Lempo-Volley Lila 2-0(26-24, 25-14)

La 20.11. YlöR Valkoiset - HML Musta 0-2(12-25, 11-25)

La 20.11. HML Musta - YlöR Keltaiset 2-1(17-25, 25-23, 15-8)

La 20.11. LPK Feeniksit - HML Musta 1-2(25-22, 17-25, 10-15)

La 11.12. HML Musta - YlöR Keltaiset 2-0(25-19, 25-21)
La 11.12. YlöR Valkoiset - HML Musta 0-2(19-25, 20-25)
La 11.12. LPK Feeniksit - HML Musta 2-0(25-21, 25-19)
La 11.12. HML Musta - Lempo-Volley Lila 2-1(21-25, 25-9, 15-12)

Seuraava turnaus 

*

Su 31.10. HML Valkoinen - Lempo-Volley 0-2(11-25, 15-25)

Su 31.10. LPK Mestarikääpiöt - HML Valkoinen 0-2(14-25, 23-25)

Su 31.10. HML Valkoinen - Pirkat D-blue 2-0(25-19, 25-5)

Su 31.10. Pirkat D-white - HML Valkoinen 0-2(12-25, 24-26)

La 20.11. HML Valkoinen - Pirkat D-blue 2-0(25-21, 25-9)

La 20.11. LPK Mestarikääpiöt - HML Valkoinen 0-2(15-25, 18-25)

La 20.11. HML Valkoinen - Lempo-Volley Fuksia 0-2(20-25, 15-25)

La 20.11. Pirkat D-white - HML Valkoinen 0-2(6-25, 11-25)

La 11.12. HML Valkoinen - Pirkat D-blue 2-0(25-15, 25-16)
La 11.12. Pirkat D-white - HML Valkoinen 0-2(11-25, 7-25)
La 11.12. LPK Mestarikääpiöt - HML Valkoinen 2-1(18-25, 25-19, 15-11)
La 11.12. HML Valkoinen - Lempo-Volley Fuksia 2-1(21-25, 25-18, 17-15)

Seuraava turnaus 

***

E-TYTÖT

La 2.10. HML Oranssi - LTU Stars 1-2(20-25, 25-19, 13-15)

La 2.10. JankkoTähdet - HML Oranssi 0-2(12-25, 16-25)

La 2.10. HML Oranssi – JankkoTimantit 2-1(25-27, 25-21, 15-11)

La 6.11. HML Oranssi - LPK Vesikot 2-1(25-27, 25-20, 18-16)

La 6.11. Supi Valkoinen - HML Oranssi 0-2(7-25, 21-25)

La 6.11. Supi Turkoosi - HML Oranssi 0-2(9-25, 16-25)

La 27.11. Viesti Leopardit - HML Oranssi     0-2(13-25, 15-25)
La 27.11. HML Oranssi - Sopa Timantit 0-2(14-25, 25-27)
La 27.11. HML Oranssi - VaLePa Punainen 2-0(25-23, 25-20)

Seuraava turnaus 

*

La 2.10. YPa - HML Musta 0-2(12-25, 17-25)

La 2.10. HML Musta - YlöR Pandat 2-0(25-11, 25-9)

La 2.10. YlöR Mäyrät - HML Musta 0-2(11-25, 9-25)

La 6.11. HML Musta – Pirkat 2-1(25-16, 23-25, 15-11)

La 6.11. HML Musta - YlöR Seeprat 2-0(25-15, 25-13)

La 6.11. YlöR Pandat - HML Musta 0-2(10-25, 23-25)

La 27.11. HML Musta - Pirkat 0-2(11-25, 9-25)
La 27.11. YlöR Seeprat - HML Musta 2-0(25-20, 25-13)
La 27.11. YlöR Mäyrät - HML Musta 2-0(25-11, 25-6)

Seuraava turnaus 

*

La 2.10. YlöR Pandat - HML Valkoinen 0-2(11-25, 22-25)

La 2.10. HML Valkoinen - YlöR Mäyrät 2-0(25-10, 25-16)

La 2.10. HML Valkoinen - YlöR Seeprat 2-0(25-9, 25-17)

La 6.11. YlöR Seeprat - HML Valkoinen 0-2(7-25, 10-25)

La 6.11. HML Valkoinen - YPa 2-0(25-16, 25-9)

La 6.11. Pirkat - HML Valkoinen 0-2(11-25, 13-25)

La 27.11. YlöR Seeprat - HML Valkoinen     0-2(13-25, 11-25)
La 27.11. HML Valkoinen - YlöR Mäyrät 2-0(25-4, 25-15)
La 27.11. HML Valkoinen - YlöR Pandat 2-0(25-18, 25-16)

Seuraava turnaus 

*

La 2.10. YlöR Seeprat - HML Keltainen 2-0(25-16, 27-25)

La 2.10. HML Keltainen – Ypa 0-2(20-25, 23-25)

La 2.10. HML Keltainen - YlöR Pandat 2-0(25-22, 25-16)

La 6.11. Pirkat - HML Keltainen 2-1(25-23, 23-25, 15-10)

La 6.11. HML Keltainen - YlöR Mäyrät 0-2(19-25, 17-25)

La 6.11. YlöR Seeprat - HML Keltainen 2-0(25-12, 26-24)

La 27.11. HML Keltainen - YlöR Mäyrät 2-0(25-20, 25-21)
La 27.11. YPa - HML Keltainen 0-2(19-25, 21-25)
La 27.11. Pirkat - HML Keltainen 0-2(14-25, 14-25)

Seuraava turnaus

***

F-TYTÖT

La 11.12. HML Oranssi - A-Volley 1-1(8-15, 15-14)
La 11.12. Lempo-Volley VALKOINEN - HML Oranssi 2-0(15-6, 15-12)
La 11.12. HML Oranssi - Lempo-Volley SININEN 1-1(8-15, 15-14)

Seuraava turnaus 8.1

*

La 11.12. Lempo-Volley VALKOINEN - HML Musta 1-1(15-9, 13-15)
La 11.12. Lempo-Volley SININEN - HML Musta 2-0(15-10, 15-5)
La 11.12. HML Musta - A-Volley 0-2(10-15, 8-15)

Seuraava turnaus 8.1

*

La 4.12. HML Valkoinen - PeTä 1/JS 1-1(12-15, 15-14)
La 4.12. JankkoHurrikaanit - HML Valkoinen 1-1(13-15, 15-14)
La 4.12. Sopa-F Pantterit - HML Valkoinen 1-1(15-13, 13-15)

Seuraava turnaus 8.1